Modra pětka - Signály ze tmy a jiné příběhy /komiks/

Neohodnoceno
329 Kč 329 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Nejnovější jedenáctý svazek z edice Klasické komiksy Marko Čermáka o pětici kamarádů zažívajících dobrodružství na vodě. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozvážný Martin, bystrý Vláďa, roztržitý, ale podnikavý "vědec" Čajíček a odvážná dvojčata Hanka a Eva – to je Modrá pětka.

S příhodami této družiny vodáckého oddílu se čtenáři poprvé setkali již před plnými padesáti lety v prvním čísle nového časopisu Pionýrská stezka.

Pionýrská stezka začala vycházet v lednu roku 1971 jako čtrnáctideník, od 5. ročníku 1974/1975 až do svého zániku v březnu roku 1992 jako měsíčník. Od roku 1990 nesl časopis název Stezka.

S dobrodružstvími Modré pětky se čtenáři Pionýrské stezky mohli seznamovat plných dvacet let až do srpna roku 1990, konkrétně do 12. čísla 20. ročníku. Modrá pětka tak drží výrazný rekord v nepřetržitém vycházení jednoho kresleného seriálu, navíc v jednom časopisu.

Jméno J. B. Kamil uváděné u každého pokračování je pseudonym vytvořený z koncovek křestních jmen obou autorů námětů a scénářů (Jir-ka Hromádko a Bohu-mil Kolář), kteří se u tvorby kresleného seriálu s Marko Čermákem setkali již v časopise Skaut Junák 1969 - 1970, kde pod přezdívkami Nemo a Ouš napsali Družinu Čápů.Ve své kategorii Modrá pětka patří po Rychlých šípech k seriálu s největším počtem pokračování – dosáhl jich téměř tři sta (v naší edici jsou její příběhy zařazeny ve svazku 2, 8, 9 a v tomto jedenáctém). V tvorbě Marko Čermáka pak jde o výrazně nejrozsáhlejší jím kreslený seriál.

Modrá pětka právě vyplouvá na svoji jubilejní cestu po padesáti letech.

Tak ahoj - Hanko, Evo, Martine, Vláďo a Čajíčku!

A šťastnou plavbu!

Doplňkové parametry

Kategorie: Dětské
Autor scénáře: J. B. Kamil
Ilustrace: Marko Čermák
Vydavatel: Václav Vávra Praha 2021
Vazba: Vázané lamino
? Rozměry: 21,5 x 31
Počet stran: 64

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: